Долгонајавуваниот музички спот на Слаткар и Таско, MARADONA, вчеравечер беше објавен на нивните јутјуб-канали при што ги сруши сите рекорди на македонската музичка сцена.

Од објавата, MARADONA за миг постигна над 100 000 прегледи, бројка која вртоглаво расте, а шармантниот Слаткар и овој пат го покажа својот талент надополнет со новиот урбан стил на Таско. Нивниот најнов хит е број 1 на TRENDING. Како што ќе речат и самите: „Животот е непрекинато трчање, без запирање, движење само напред без стопирање…“ Како надополнување на нивното мото се јавува и врвниот шпански бренд за куфери и торби − ГАБОЛ кој е синоним за квалитет! Со квалитет на живот и на стил, урбаниот изглед на ГАБОЛ совршено се совпаѓа со новата Марадона еуфорија која згрме на социјалните мрежи!