БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Еурофарм Пелистер го совлада тимот на Металопластика во Шабац, со резултат 27:34.

Видливо беше дека Еурофарм Пелистер има подолг ростер и поквалитетен ростер, а кај противникот можеше да се забележи дека е заморен, бидејќи пред неколку дена имаше тежок меч во српскиот шампионат. Јас сум среќен кога гледам млади играчи на паркетот, кои се желни за докажување и допрва треба да израснат во големи ракометари. Металопласитка е одличен тим, има квалитетен тренер и верувам дека во иднина успесите сами ќе дојдат… Ж. Бабиќ

РК Еурофарм Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here