БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Помладиот битолски суперлигаш Еурофарм Работник по вторпат за две седмици го победи тимот на Пелистер. Ако тогаш натпреварот беше само за престиж, вечерашниот беше за стартни бодови во разигрувањето за титулата. „Фармацевтите“ победија со 22-15, во натпревар во кој видовме одлична игра во одбрана и голема борба на сите страни на теренот.

Повеќе од случувањата во Спортската сала Младост на следниот линк од Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here