Еурофарм Работник и Металург одиграа нерешено, 27-27 во натпреварот од 3.коло од плеј-оф натпреварувањето…
Во неизвесна завршница со гол во последната секунда Металург се спаси од пораз ….

Извор фан страна на РК Еурофарм Работник