Еурофарм Работник и Металург одиграа нерешено, 27-27 во натпреварот од 3.коло од плеј-оф натпреварувањето…
Во неизвесна завршница со гол во последната секунда Металург се спаси од пораз ….

Извор фан страна на РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here