Екипата на Еурофарм Пелистер е победник на јубилејното 50-то издание на Меѓународниот турнир во Струга. Во денешното финале, македонскиот претставник беше подобар од Целје Пивоварна Лашко по шутирањето пенали (7-6). Мечот беше прекинат поради лошото време, па одлуката падна на овој начин да се комплетираат натпревварите покрај езерото.

Извор ГОЛ.МК и повеќе ТУКА