Еурофарм Пелистер ги информира своите симпатизери, навивачи и љубители на ракометот дека започнува продажбата на поединечните билети за натпреварот од 11. коло на групата А на ЕХФ Лигата на шампионите меѓу Еурофарм Пелистер и ПСЖ. Натпреварот ќе се одигра в среда (14 февруари 2024 година) во 18:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

– Поединечните билети по цена од 450 денари (странични места на трибините) и 550 денари (централни места на трибините) ќе се продаваат во DIMPO Тобако и преку интернет продажба – https://kartieurofarm.mk/https://kartieurofarm.mk/

– Сопствениците на сезонските билети имаат обезбедено место на трибините.