Од најдобрите гурмани на Градска Кафеана од Хотел Епинал подготвена е префинета понуда која содржи баш сѐ за да имате еден неодолив и совршен пролетен ручек.

ПРОЛЕТНО МЕНИ


САЛАТИ

ПИЛЕШКА КРЦКАВА САЛАТА

СВЕЖА САЛАТА СО ЈАГОДИ

САЛАТА СО КАЛИНКА И КРУША


ПРЕДЈАДЕЊЕ

ПРЖЕНО СИРЕЊЕ ВО ТЕСТО СО МЕД И СУСАМ

ДАКОС

ЊОКИ ОД КОМПИР ВО 4 ВИДА СИРЕЊЕ

ФУРНАРИНКИ СО ЧАДЕНА СЛАНИНА

ПИТА СО СПАНАЌ И ПАВЛАКА


ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ

ПИЛЕШКО САГАНАКИ
ПЕЧЕНО ПИЛЕШКО ВО ТОРТИЉА
НУДЕЛСИ СО ПИЛЕШКО И ЗЕЛЕНЧУК

ПЕЧЕНО ЈАГНЕШКО СО СПАНАЌ
ТЕЛЕШКИ МЕДАЉОНИ ВО СОС ОД ВИНО И БОРОВИНКИ


Хотел Епинал Битола