БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Пелистер остана без тренер по вториот пролетен пораз од Еурофарм Работник. Борче Марковски си поднесе оставка по убедливите 22-15 во битолското дерби. Само четири натпревари траеше епизодата на младиот тренер, кој го наследи Алушовски, но денешните 22-15 во полза на Еурофарм Работник беа причина во соблекувалната по натпреварот да им соопшти на ракометарите дека заминува.

Повеќе на Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here