wp-1480245714020.jpg

 

Нашиот РК Пелистер од Битола и нивниот велемајстор и стратег Касим Каменица во гости го добија реванш дуелот против Вогошча со резултат од 28-25 и продолжуваат понатаму во Европа. Големата победа си ја прославија како што знаат најубаво нашите ракометари. Честитки битолчани…

извори спортспорт.ба,спортмедиа.мк и фб профил РК Пелистер