ВНИМАНИЕ, ЧКЕМБАРИ ДОАЃААТ!

Најавуваниот поход кон Скопје почнува ден порано. Со утрешното гостување во Скопје во кошаркарското финале против МЗТ го отвораме викендот на гостувања.

Екипата е спремна како никогаш досега, ЧКЕМБАРИ собирот започнува од 15ч на бутки, превозот е обезбеден. Одиме по историската титула и директно од нивниот град го најавуваме масовното гостување во недела за куп финалето.

САБОТА, СОБИР 15Ч НА БУТКИ, ТРГНУВАЊЕ 16Ч.

ФИНАЛЕ!!!

БИТОЛСКИ ОКУПАЦИОНИ СИЛИ
СПРЕМНИ ЗА ПОХОД

ПЕЛИСТЕР е пред голема шанса да ги освои 2те титули во ракометното првенство и купот на Македонија!

Меч за тотална доманиција во македонскиот ракомет.

НЕДЕЛА СОБИР НА БУТКИ ВО 14:30ч.

ЗЕЛЕНА АРМИЈА НИШТО НЕ ЈА ЗАПИРА – СИТЕ ВО СКОПЈЕ

Чкембари Битола