Следете го првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во групната фаза од EHF купот во Германија🤾‍

Оваа сабота (09.02.2019) во 19:30ч. во Германија ќе се одигра натпреварот помеѓу TSV Hannover и РК Еурофарм Работник.

Директниот пренос во живо на натпреварот ќе можете да го проследите на ТВ каналот Спортклуб.

АЈДЕ ДА НАВИВАМЕ ЗАЕДНО И ДА ГО ПОДДРЖИМЕ МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ!