Филип Кузмановски одигра уште една фантастична партија во дресот на Еурофарм Пелистер. На средбата со Охрид капитенот презеде одговорност во клучните моменти и му донесе значајна победа на својот тим. Кузмановски натпреварот со „гладијаторите“ го заврши со девет погодоци и беше најефикасен на паркетот.

Филип Кузмановски