БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Организаторите на овогодишниот завршен турнир на ракометниот Куп на Македонија, ги вршат последните подготовки за спектаклот кој ќе се одржи овој викенд.

Битолските екипи, Пелистер и Еурофарм Работник заеднички ќе го организираат овој Ф4 турнир, а за првпат во салата „Младост“ ќе се игра на герфлор подлога. Подлогата на која се игра ракомет речиси во секоја сала ширум Европа, веќе се поставува над паркетот во битолската сала и најверојатно ќе биде готова до утре, па екипите на истата ќе можат да ги извршат своите последни подготовки во пресрет на натпреварите.

Фајнал-фор“ турнирот ќе го отворат големите ривали Пелистер и Вардар (16.30) часот, додека од 19.15 часот ќе започне вториот полуфинален меч меѓу Еурофарм Работник и Металург.

Извор Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here