БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Победникот на Купот, битолски Пелистер го екипираше стручниот штаб со приклучувањето на Неџат Хусеин. Легендата на битолскиот клуб ќе биде помошник на тренерот Марјан Секуловски и заедно со Пеце Миленковски и Сашо Петровски го сочинуваат стручниот штаб за вториот дел од шампионатот.

Пелистерци вториот дел од шампионатот го почнаа со четири бода од два натпреваари и в недела, ако временските услови дозволат, во рамките на 22. коло на ПМФЛ ќе го пречекаат последнопласираниот Скопје.

Извор Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here