ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во сабота претпладне ќе има услови за локален дожд, а потоа следува сончево време со мала до умерена облачност и значително потопло со температури кои од недела на повеќе места ќе надминат 25 степени.

УХМР