Премалку играчи во нашата екипа беа расположени за игра, во натпреварот против составот од Кавадарци, кој дојде во нашииот град, подготвен да направи подвиг што на крајот беше апсолутно заслужено.

Само тројца стартери беа расположени, казната стигна во третото продолжение

Кај противникот од Кавадарци, стартната петорка беше на висина на задачата и успеа да издржи дури 15 минути повеќе од регуларниот дел, односно да одигра три продолженија, со реална помош од само еден играч од клупата.

Еуро Никел со шест играчи го победи лидерот Пелистер

Третиот пораз на Пелистер сезонава, беше неочекуван, но добро е што доаѓа во оваа фаза од првенството, кога играчите и стручниот штаб имаат време да се соземат и да научат од оваа загубена средба, дека во ова првенство нема аутсајдери и фаворити.

Лидерот обезглавен по продолженијата

Кошаркарските вести Ви ги презентираме во соработка со порталот basketball.mk – првиот кошаркарски медиум во Македонија. Нивната фејсбук фан страна каде можете да ги следите сите македонски кошаркарски случувања ТУКА .