БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Каролина Гочева на нејзината свадба блесна во прекрасна венчаница купена во Италија, но по завршување на венчалниот чин, таа се пресоблече во бел винтиџ-фустан, за кој се погрижи нејзината долгогодишна пријателка и стилистка, Цаци Паковска.

За својата пријателка и долгогодишна соработничка, Цаци избра прекрасен бел краток фустан и впечатливи чевли, истакнувајќи ги на тој начин елегантна и романтична страна на пејачката.

Извор репортер.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here