ЖФК Атлетико од Битола Ве повикува за поголема масовност и бодрење на утрешниот натпревар бидејќи имаат важен меч за титула со Тиверија :

Почитувани членови, симпатизери, фанови, поддржувачи, роднини, дечиња и родители, утре нашите фудбалерки младинки го играат најважниот натпревар во кариерата, меч за титула. Ако победиме утре со Тиверија ке станиме шампионки на Македонија, па затоа ве повикуваме сите да дојдите утре, недела во 17. 00 ч. на Ќумурното и заедно дај Боже да славиме ТИТУЛА 🏆🏆🏆… стои во нивното соопштение.