БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник беше подобар во двата натпревари со литвански Гранитас Каунас и обезбеди осминафинале на Челинџ Купот. Битолчани не беа носители, а ждрепката му донесе еден од најтешките можни ривали, Филинген од Норвешка.

Првиот натпревар од осминафиналето на ЕХФ Купот ќе се игра на 10/11 февруари во Битола, додека реваншот е закажан за една недела подоцна во Скандинавија.

Ако успеат да го минат норвешкиот тим, „фармацевтите“ ќе се пласираат во четвртфиналето на Челинџ Купот.

rkeurofarmrabotnik.com

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here