БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

На 15 дена пред стартот на новата сезона во Лигата на шампиони, Европската ракометна федерација на својата официјална „Твитер” страница потсети дека ова натпреварување почна во Битола. Пред 24 години, Пелистер на 29 август го пречека тимот на Целје Пивоварна Лашко кој победи со 23-22.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here