Ракомет – Суперлига
Плеј-оф
4. коло

Еурофарм Пелистер 2 – Вардар 1961 19-22 (10-11)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола
Гледачи: 2.500
Судии: Ѓоко Колевски и Сашо Кркачев

Еурофарм Пелистер 2:
Трајкоски, Ристевски, Јовановски, Николовски 1, Буторац, Митревски, Петровиќ 3, И. Димитровски 1, Талевски 2, Стоилевски, Петар Атанасијевиќ 1, Ѓорговски 5, Белистојановски 6, М. Ѓукиќ, Табаковски, Мицески
Седмерци: 4/3
Исклучувања: 10 минути

Вардар 1961:
Ристовски, Томовски, Петров, О. Њокас, Валчак 1, Моралес 4. Георгиевски 7, Карапалевски, Савревски 2, Тото 2, Гаџа 1, Талески 2, Дибиров 3, Додиќ, Мишевски, Д. Ѓукиќ
Седмерци: 2/3
Исклучувања: 16 минути