Еурофарм Пелистер го доживеа вториот пораз на гостинската СЕХА-турнеја. „Зелените“ по поразот од Војводина загубија и од Нексе (29-25) и со два порази тргнаа во регионалното натпреварување.

РК Еурофарм Пелистер