Пелистер на среде Скопје ја декласира кадетската група на ракометари од Вардар со резултат од 26-30, полувреме (14-16).

Нашите пелистерци се борат за освојување на четвртата позиција на табелата која води во европските купови следната сезона и на едно коло пред крајот направија значајна победа против Вардар.
Најдобрите моменти од средбата ги имаме скоцкано во едно кратко видео.
Напред Пелистер, напред Битола!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here