БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола, Еурофарм Работник и Пелистер ќе го одиграат првото градско дерби во новата сезона. Пласманот на табелата покажува дека играат веројатно двете најдобри македонски екипи и битолчани со право очекуваат докрај неизвесен натпревар. 

Извор и повеќе на http://www.gol.mk/rakomet/bitola-cheka-pak-polna-sala-za-gradskoto-rakometno-derbi

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here