РК Еурофарм Пелистер ги известува сите љубители на ракометот кои купија билети и ќе го следат натпреварот од 12. коло на плеј-офот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 (сабота, 6 мај – 19:00 часот) дека вратите на спортската сала „Боро Чурлевски“ ќе бидат отворени во 17:00 часот, а ќе се затворат во 18:30 часот.

Ги повикуваме присутните во салата да не носат со себе парички, тврди предмети, цигари, бидејќи истите на влезовите ќе бидат одземени.