БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

 Во текот на денешниот ден една помала група на битолчани заминаа на Европското првенство во ракомет 2018, кое се одржува во Хрватска, каде ќе ги бодрат нашите ракометари од репрезентацијата на Р.Македонија.

 Од нас да им посакаме среќен пат и само убави вести и фотографии да добиваме од таму. Поздрав битолчани!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here