Билетите за плеј-оф натпреварот од ракометната Супер лига против екипата на Пелистер пуштени се во продажба…Билетите по цена од 120 денари, како и сезонскиот билет за сите 5 напревари од плеј-офот по цена од 500 денари може да се купат на три продажни места во Битола: Тобако Вагабонд – Brothers tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште) и Тобако All in one (новиот пазар)