Билетите за првиот домашен натпревар од Б групата во ЕХФ Купот против екипата на Татабања кој се игра в недела на 17 февруари во 19:00 часот веќе се во продажба!
Билетите по цена од 150 денари се продаваат на три продажни места во Битола: Тобако Вагабонд – Brother tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште) и Тобако All in one (новиот пазар) .