Успешната сезона и остварувањето на целта не остана не забележана од управата на Еурофарм Пелистер 2. Непосредно пред почетокот на плеј-офот, битолскиот клуб и тренерот Александар Јовиќ договорија продолжување на соработката.

Јовиќ денес потпиша договор на една сезона и ќе го води Еурофарм Пелистер 2 во сезоната 2021/22. Младиот тренер го внесе тимот во разигрувањето и тоа е голема награда за најмладата екипа во Суперлигата. Еурофарм Пелистер 2 со победа ја започна и 2021 година, бидејќи во првото коло на Купот на Македонија, во Битола падна Јехона.

Во рамките на првото коло на плеј-офот, Еурофарм Пелистер 2 денес гостува во Скопје против Вардар. Натпреварот почнува во 15:00 часот.

РК Еурофарм Пелистер